Home Protezy kończyn dolnych

Protezy kończyn dolnych PDF Drukuj Email

PROTEZY KOŃCZYN DOLNYCH

Nasz Zakład od kilkudziesięciu lat zajmuje się wykonywaniem protez kończyn dolnych. Oprócz ogólnie i powszechnie stosowanych protez kończyn dolnych wykonujemy światowe rozwiązania protez z uwzględnieniem trendów rozwojowych. Protezy wykonujemy z materiałów renomowanych firm zagranicznych, jak też z materiałów krajowych. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich otrzymaliśmy złoty medal - Złoty Eskulap - za modularny zestaw protez kończyn dolnych.

Niektóre nasze protezy kończyn dolnych przedstawiono przykładowo na poniższych ilustracjach.

proteza
Proteza modularna uda
z siedmiosiowym kolanem
oraz stopą o regulowanej
wysokości obcasa

proteza

Proteza modularna goleni z lejem
techno - żelowym,
silikonowo - żelowym lub innym

proteza

Proteza modularna uda z kolanem sterowanym elektronicznie. Protezę tę zastosowaliśmy jako pierwsi w Polsce i w naszej części Europy

proteza

Proteza modularna uda - przykład rozwiązania standardowego

 

proteza

Proteza modularna dla wyłuszczania w stawie biodrowym - przykład rozwiązania standardowego
proteza
Proteza modularna goleni - przykład rozwiązania standardowego
proteza
Proteza modularna uda z wieloosiowym kolanem hydraulicznym

Jesteśmy jednym z nielicznych Zakładów w Polsce, który do wykonania protez kończyn dolnych posiada specjalistyczne oprzyrządowanie takie, jak: aparat SIT* - Cast (*Supported Ischium Trochanteric) do wykonywania negatywów kikutów uda, laser liniowy, aparat balansowy, montażowe urządzenie kopiujące, urządzenie do podciśnieniowego formowania lejów protezowych z tworzywa termoplastycznego na gorąco.

proteza proteza
proteza proteza
proteza proteza proteza

Wymienione oprzyrządowanie należy do osiągnięć techniki europejskiej w protezowaniu kończyn dolnych. Pozwala na prawidłowe i nowoczesne wykonanie protez kończyn dolnych - zabezpieczając ich wysoką jakość. Sprawia to, że pacjenci czują się bardziej bezpiecznie i komfortowo, a ich sprawność w zakresie przemieszczania się wzrasta.

UWAGA !

  1. Protezy kończyn dolnych wykonujemy w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak też na zlecenia: osób fizycznych, firm, stowarzyszeń, fundacji i innych płatników.
  2. Udzielamy bezpłatnych porad i konsultacji dotyczących doboru protezy dla konkretnego przypadku amputacji w obrębie kończyn dolnych.
  3. Prowadzimy serwis naprawczy protez kończyn dolnych.
 
Copyright © 2018 Samodzielny Publiczny Zakład Zaopatrzenia Ortopedycznego w Poznaniu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.