Home Gorsety do leczenia skolioz i inne

Gorsety PDF Drukuj Email

GORSETY DO LECZENIA BOCZNYCH SKRZYWIEŃ KRĘGOSŁUPA (SKOLIOZ)

Zakład specjalizuje się w wykonywaniu i stosowaniu gorsetów do leczenia bocznych skrzywień kręgosłupa (skolioz). Wykonujemy Gorsety Cheneau, Gorsety Boston i Gorsety Milwaukee.

GORSET CHENEAU

GORSET CHENEAU jest światowym rozwiązaniem ortezy w ortotycznym leczeniu bocznych skrzywień kręgosłupa (skolioz). Tutejszy Zakład, należy do czołówki europejskiej w zakresie wykonywania i stosowania Gorsetów Cheneau. Potwierdził to Prof. Jacques Cheneau światowej sławy uczony francuski, autor (twórca) Gorsetu Cheneau oceniając, że należymy do jednego z dwóch najlepszych ZAKŁADÓW w Europie.

Z Prof. Jacques Cheneau ściśle współpracujemy w dziedzinie ortotyki skolioz. Od 1999 roku corocznie gościmy w naszym Zakładzie Prof. Jacques Cheneau, który na bieżąco przekazuje nam aktualną wiedzę dotyczącą budowy, wykonywania i modyfikacji Gorsetu Cheneau.

Prof. Jacques Cheneau bardzo wysoko ocenia wykonywane przez nas Gorsety Cheneau i na tę okoliczność już w 2004 roku wystawił nam CERTYFIKAT - zaświadczający, że wykonywane przez nas Gorsety Cheneau spełniają kryteria Jego szkoły terapeutycznej.

gorset

Prof. J Cheneau koryguje wykonywany przez nas gorset do przymiarki

gorset

CERTYFIKAT wystawiony naszemu Zakładowi przez Prof. J. Cheneau

gorset

Wspólnie z Prof. J. Cheneau dopasowywanie gorsetu w fazie przymiarki

 

 

Jesteśmy jedynym Zakładem w Polsce posiadającym taki CERTYFIKAT i jedynym posiadającym CERTYFIKAT na wykonywanie zmodyfikowanego Gorsetu Cheneau. Dla celów ortotycznych tutejszy Zakład posiada specjalistyczną PRACOWNIĘ, w której zatrudnieni są pracownicy posiadający unikalne kwalifikacje w zakresie ortotyki kręgosłupa - zajmujący się tylko tą dziedziną. Wielkim zaszczytem jest, że za zgodą Prof. Jacques Cheneau PRACOWNIA ta nosi Jego Imię.

GORSET BOSTON

Posiadamy doskonałe warunki techniczno - organizacyjne, kadrowe i medyczne do wykonywania Gorsetów Boston oraz Certyfikat osobowy wystawiony przez BBE Healthcare LTD producenta oryginalnych modułów Gorsetów Boston Brace. Pozwala to na wykonywanie i stosowanie Gorsetów Boston na najwyższym  poziomie.

gorset

Gorset Boston w płaszczyźnie czołowej

gorset

Dopasowywanie Gorsetu Boston w fazie przymiarki

gorset

Gorset Boston w płaszczyźnie strzałkowej

GORSET  MILWAUKEE

Podobnie jak w przypadku Gorsetu Cheneau oraz Gorsetu Boston posiadamy doskonałe warunki pozwalające na wykonanie i stosowanie Gorsetu Milwaukee na najwyższym poziomie . Gorset ten stosujemy od kilkudziesięciu lat. W okresie tym wspólnie z Kliniką Rehabilitacji Akademii Medycznej w Poznaniu modernizowaliśmy jego konstrukcję w celu otrzymania optymalnego rozwiązania pozwalającego na maksymalną korektę i kompensatę skrzywienia kręgosłupa.

gorset

Gorset Milwaukee - widok z przodu

gorset

Gorset Milwaukee - widok z tyłu

Gorsety Milwaukee możemy wykonać z własnych elementów lub z elementów importowanych.


Zakład w sposób pionierski stosuje technikę komputerowego badania wad postawy ciała w technologii wykonywania gorsetów do leczenia skolioz.

 

 

gorset

Przykład wyniku komputerowego badania wad postawy ciała

gorset

Pracownia komputerowego badania wad postawy ciała

 

INNE GORSETY

Dla innych dysfunkcji niż boczne skrzywienia kręgosłupa (skoliozy ) wykonujemy m.in.: gorsety szkieletowe z tworzywa termoplastycznego lub metalu , gorsety Jewetta , prostotrzymacze Taylora , gorsety doniczkowe , sznurówki ortopedyczne , gorsety pooperacyjne.

 

UWAGA !

  1. Gorsety ortopedyczne do leczenia skolioz oraz inne gorsety wykonujemy w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak też na zlecenia: osób fizycznych, firm, stowarzyszeń, fundacji i innych płatników.
  2. Udzielamy bezpłatnych porad i konsultacji dotyczących doboru gorsetu dla konkretnego przypadku skoliozy pacjenta, jak też innej dysfunkcji kręgosłupa.
  3. Prowadzimy  serwis naprawczy gorsetów.
 
Copyright © 2018 Samodzielny Publiczny Zakład Zaopatrzenia Ortopedycznego w Poznaniu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.